Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

WAKACJE W MBP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Piątek, 06 Sierpień 2010 07:15

Okres wakacji to czas wyjazdów, podczas których bardzo często towarzyszy nam książka. Jeżeli jednak nigdzie się nie wybieramy, upał zdążył znurzyć, a kąpielisko nie cieszy jak na początku- idealną alternatywą jest wizyta w bibliotece. Tysiące książek, przyjemny chłód i spokój, o który tak trudno zwłaszcza podczas wakacji.

Noworudzka książnica wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży, stworzyła "zony" multimedialne. Filia MBP w Słupcu, może pochwalić się odnowionym pomieszczeniem, do aktywnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież - zwłaszcza w okresie letnim. Wyremontowane, niedostepne do tej pory dla czytelników miejsce, wyposażone zostało w komputery, gry telewizyjne(play station) oraz miejsce do projekcji filmów. Strona multimedialna biblioteki, przyciąga coraz szersze rzesze młodych czytelników- przekonuje Sławomir Drogoś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie. Dążymy do modyfikacji wizerunku biblioteki od tej stricte "książkowej", do miejsca w którym za darmo poserfujesz po internecie, rozerwiesz się grając ze znajomymi w gry, czy wysłuchasz audiobooka. Oczywiście w ofercie biblioteki książka jest najważniejsza jednak poszerzamy ją o inne elementy- kontunuje S. Drogoś. Naszym celem jest poszerzenie spectrum możliwości, które jako biblioteka jesteśmy w stanie zaoferować, także w czasie wakacji. Modernizując kolejne pomieszczenia, przystosowujemy się do nowych realiów, chcąc stworzyć bibliotekę przyjazną każdemu odbiorcy- podsumowuje dyrektor MBP. Dwunastoletni Jakub i Władek są częstymi gośćmi biblioteki w Słupcu. Lubimy tutaj przychodzić" posiedzieć" w internecie, poszukać ciekawych rzeczy, albo pograć z kolegami. Jeżeli nudzimy się w czasie wakacji to przychodzimy tutaj- mówi Jakub. Często w roku szkolnym, korzystamy z internetu żeby odrobić lekcje, albo wypożyczyć lekturę- dodaje Władek. Zawsze są z nami koledzy, ale wyjechali na wakacje- dodają chłopcy.

Zapełnione pomimo ładnej pogody stanowiska komputerowe i ciągle zmieniające się twarze młodych osób- to dowód, że "multimedialna biblioteka" to świetny sposób na spędzanie wakacji.

Godziny otwarcia(w czasie wakacji):

MBP Nowa Ruda pon- piątek godz: 9.00 - 17.00

MBP Filia Słupiec pon- piątek godz:12.00- 17.00

TimeOut

  Nowe pomieszczenie w MBP-Słupiec

  Strefa multimedialna Filia- Słupiec

   MBP Nowa Ruda

 

Zmieniony: Piątek, 06 Sierpień 2010 07:26
 
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity