SKRZYŻOWANIE DO REMONTU PDF Drukuj Email
Wtorek, 17 Sierpień 2010 12:08

Informujemy, że w drodze przetargu wyłoniono wykonawcę zadania przebudowy skrzyżowania ulic Kłodzkiej i E. Kwiatkowskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 381(skrzyżowanie "świetlne") w Słupcu. Firma HEILIT+WOERNER Spółka z.o.o, która między innymi budowała obwodnicę(etap I i II) w Nowej Rudzie, już wkrótce rozpocznie pierwsze prace w Słupcu.

Jak informuje Ryszard Potoczny- przedstawiciel wytypowanej firmy; "..na chwilę obecną trwa kompletowanie podwykonawców, a także toczone są  rozmowy dotyczące organizacji ruchu kołowego(znaki, objazdy) na czas remontu. Początek robót rozbiórkowych, zaplanowany jest na połowę września br. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjać, planujemy jeszcze w tym roku, wykonać połowę zadania."- dodaje R.Potoczny. Harmonogram robót przewiduje prace drogowe, konstrukcyjne i odwodnieniowe. Efektem końcowym bedzie całkowita przebudowa mostu, a także modernizacja ul. E.Kwiatkowskiego wraz z chodnikami na długości 113 metrów(od skrzyżowania z ul. Kłodzką). W czasie realizacji zadania, nastąpi także odnowa muru oporowego w potoku Dzik, w tym właśnie miejscu. Całkowity koszt inwestycji, szacuje się na ok. 5,2 mln zł. Przypomnijmy że swój udział w modernizacji skrzyżowania, zgłosiło miasto Nowa Ruda( kwota 200 tys. złotych) oraz Powiat Kłodzki(200 tys. zł.). Dodatkową inwencją ze strony władz miasta Nowej Rudy jest, przekazanie materiałów kamiennych z Kopalni Surowców Skalnych w Bartnicy- niezbędnych do realizacji zadania. Ta niezbędna dla Nowej Rudy inwestycja realizowana jest dzięki przychylności Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz zaangażowaniu takich osób jak Monika Wielichowska (Poseł na Sejm), Stanisław Jurcewicz( Senator RP), oraz prezes KSS "Bartnica"- Roman Brunowski.

Zmieniony: Wtorek, 17 Sierpień 2010 12:12