Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Zasłużeni dla miasta
MONIKA WIELICHOWSKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 05 Październik 2011 12:24

Monika Wielichowska obecnie  poseł na Sejm VI kadencji. Wcześniej była radną powiatu kłodzkiego II i III kadencji , starostą powiatu kłodzkiego. Jako starosta przyczyniła się do konsolidacji SP. ZOZ Kłodzko z SP.ZOZ Nowa Ruda w wyniku czego noworudzki szpital nie został zamknięty, a Noworudzianie mogą się leczyć na miejscu. Jako poseł bardzo aktywnie wspiera u przedstawicieli administracji rządowej noworudzki samorząd i władze miasta po to, by mogły być realizowane strategiczne inwestycje dla Nowej Rudy. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu w wielu ministerstwach i państwowych instytucjach, składanym interpelacjom poselskim, interwencjom, większość znaczących miejskich inwestycji udało się zrealizować lub są w trakcie realizacji.

Zmieniony: Środa, 05 Październik 2011 12:47
czytaj więcej…
 
JANINA CZUCHNICKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2011 09:44

W roku 1946 transportem z Syberii wraz z rodzina przybyła do Szczecina. W powojennej Polsce osiedliła się na terenie Dolnego Śląska w Nowej Rudzie. Do szkoły uczęszczała w Dzierżoniowie a po jej ukończeniu podjęła pracę w KWK „Nowa Ruda” jako pracownik administracji. Malarstwem zajęła się w latach 80 tych. W tym okresie zapisała się do Związku Malarzy w Wałbrzychu i do trzyletniej Szkoły Malarskiej pod kierunkiem prof. Halickiego i Wrońskiego, którą ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Należy również do Związku Malarzy we Wrocławiu.

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Wrzesień 2011 09:53
czytaj więcej…
 
MAREK MUNDZIAKIEWICZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 30 Czerwiec 2011 09:50

Ksiądz Marek Mundziakiewicz pełnił w latach 2003 - 2011 funkcję proboszcza parafii p.w.św. Barbary w Nowej Rudzie. Przez ten czas dał się poznać jako osoba jednocząca parafian oraz przede wszystkim jako wyśmienity gospodarz parafii. W trudnych dla parafii i jej mieszkańców czasach, udało mu się pozyskać zarówno z zewnątrz jak i w znakomitej współpracy ze społecznością parafialną wiele środków finansowych, które pozwoliły na dokonanie gruntownego remontu kościoła p. w. Św. Barbary w Nowej Rudzie. Remont dotyczył całego obiektu, począwszy od wieży a skończywszy na organach. Było to olbrzymie przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę warunki i sytuacje w jakich się ono dokonało.

Zmieniony: Czwartek, 30 Czerwiec 2011 12:57
czytaj więcej…
 
JERZY DUDZIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Piątek, 19 Listopad 2010 09:42

Pan Jerzy Dudzik profesjonalnie zarządza Agencją Rozwoju Regionalnego "AGROREG" S.A, gdzie z pasją kieruje działaniami na rzecz wspierania rozwoju lokalnego oraz małych i średnich przedsiębiorstw; ze szczególnym ukierunkowaniem na tworzenie nowych miejsc pracy, upowszechniania standardów unijnych i wspierania procesów restrukturyzacji regionu poprzez obsługę i udział w programach pomocowych, stałe podnoszenie poziomu usług informacyjnych, doradczych, finansowych i szkoleniowych, wspieranie inicjatyw lokalnych oraz regionalnych, inspirowanie partnerskich związków pomiędzy podmiotami krajowymi i zagranicznymi w zakresie rozwoju lokalnego.

Zmieniony: Piątek, 19 Listopad 2010 10:00
czytaj więcej…
 
TERESA BAZAŁA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Wtorek, 26 Październik 2010 10:51

Działalność Teresy Bazały jest widoczna od wielu lat zarówno na polu zawodowym jak i społecznym. Oprócz wielu osiągnięć dydaktycznych( sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach przedmotowych) jako nauczyciel współpracuje z wieloma organizacjami kombatanckimi( Związek Sybiraków, Związek Inwalidów Wojennych Rp, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenie "Karpatczycy", Związek Karpatczyków w Londynie i inne). Była głównym inicjatorem nadania szkole w 1996 r. imienia płk. Józefa Sokola. W latach 1997-2001 jako sekretarz Klubu Szkół Monte Cassino była inicjatorem i organizatorem dwóch Sejmików Karpackich dla noworudzkiej młodzieży.

Zmieniony: Wtorek, 26 Październik 2010 11:01
czytaj więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity