Witamy w Nowej Rudzie

Nowa Ruda TVPierwsza Telewizja Internetowa Pogoda w Nowej Rudzie Pogoda w Polsce

     

Zasłużeni dla miasta
STANISŁAW WÓJCIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 12 Wrzesień 2012 08:30

 

Stanisław Wójcik uczęszczał do szkoły średniej w Szczekocinach, a od 1949 r. do liceum ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, które ukończył w 1951 r. W tym samym roku rozpoczął studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu im. Karola w Pradze, które ukończył na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Po uzyskaniu dyplomu lekarza, 1 października 1957 r. rozpoczął pracę zawodową w Szpitalu w Nowej Rudzie; jako asystent na Oddziale Wewnętrznym. Od czerwca 1960 roku - ordynator Oddziału Wewnętrznego, liczącego wówczas 95 łóżek. W lecznictwie otwartym pełnił funkcję kierownika Przychodni Powiatowej w Nowej Rudzie i kierownika Przychodni Rejonowej PKP.

Zmieniony: Środa, 12 Wrzesień 2012 08:40
czytaj więcej…
 
BARBARA ZEGZDRYN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Środa, 12 Wrzesień 2012 08:06

 

Pani Barbara Zegzdryn urodzona 24 września 1930 roku w Rajsku, c. Romualda i Eleonory. Posiada Dyplom Lekarza Poznańskiej Akademii Medycznej z 7 września 1954 roku.

Pracę zawodową rozpoczęła w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nowej Rudzie w 1954 roku, gdzie kolejno zajmowała stanowiska p.o Ordynatora Oddziału Dziecięcego, Ordynatora Oddziału Dziecięcego oraz Lekarza Naczelnego Szpitala Nr 1 w Nowej Rudzie.W 1958 roku uzyskała specjalizację pierwszego stopnia z zakresu pediatrii, a następnie w 1967 r. została uznana za specjalistę drugiego stopnia również z zakresu pediatrii. Z dniem 28.02. 1991 r. Barbara Zegzdryn przeszła na zasłużoną emeryturę, jednakże nie osiadła na laurach, dalej pracując  w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nowej Rudzie w niepełnym wymiarze czasu pracy. Początkowo na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Dziecięcym, a nastepnie starszego asystenta w Poradni Dziecięcej wspomnianego Zespołu (w pełnym wymiarze czasu pracy.)

Zmieniony: Środa, 12 Wrzesień 2012 08:39
czytaj więcej…
 
JAN PODGÓRSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:58

Pan Jan Podgórski po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Henrykowie Lubańskim kontynuował edukację kolejno, w noworudzkiej Zasadniczej Szkole Górniczej i w miejscowym Technikum Górniczym, a później w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera górnika. Karierę zawodową rozpoczął w Kopalni Węgla Kamiennego „Nowa Ruda”, przechodząc przez wszystkie szczeble w strukturze organizacyjnej zakładu wydobywczego - od ładowacza do głównego inżyniera górniczego. Angażował się również w działalność Koła Terenowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Nowej Rudzie - niezłomnego krzewiciela tradycji górniczej, które działa prężnie do dziś - pomimo likwidacji kopalni - pod doświadczonym okiem Prezesa Jana Podgórskiego. A on sam zauważa, że powinnością SITG jest pielęgnowanie górniczej legendy zrodzonej w Nowej Rudzie, ochranianie jej przez pamięć dla jej bohaterów i z obowiązku wobec obecnych i przyszłych pokoleń.

Zmieniony: Czwartek, 28 Czerwiec 2012 12:05
czytaj więcej…
 
KAROLINA POPIEL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:41

Karolina Popiel to doskonały dydaktyk i pedagog; tworzący od kwietnia 2007 roku - struktury NOWORUDZKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU. W chwili obecnej placówka skupia prawie osiemdziesieciu studentów. To dzięki staraniom Pani Karoliny słuchacze NUTW mają kontakt z ludźmi nauki , kultury i sztuki z całej Polski. Dzięki tym inicjatywom, uniwersytet odwiedzają: lekarze, historycy, ekonomiści, a także politycy i przedstawiciele mediów. W noworudzkim UTW odbywają się także cykliczne koncerty pianistki z Orkiesrty Filharmonii Wiedeńskiej - Elżbiety Mazur. Karolina Popiel nie zapomina o promocji lokalnych talentów. Przygotowała m.in wieczór poetycko-muzyczny z Martyną Witowską-Słupczanką , od stycznia 2012r. Absolwentką Wrocławskiej Szkoły Teatralnej. Częstymi gośćmi UTW są: Sławomir Drogoś – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie , znany podróżnik Bolesław Grabowski, Ewa Piotrowska-Redlicka laureatka wielu nagród kulinarnych , czy prawnik Agnieszka Żak.

Zmieniony: Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:54
czytaj więcej…
 
Henryk Borkowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Czajka   
Czwartek, 06 Październik 2011 09:12

Dzieciństwo spędził w Nowym Mieście. Do 1939 r. uczył się w polskiej szkole podstawowej, którą ukończył już jako szkołę niemiecką. Praktyczną naukę zawodu w zakresie liternictwa podjął w szkole w Brodnicy. W latach 1945-47 uczył się w Gimnazjum w Nowym Mieście w Iławie i tam zdał maturę.

Zmieniony: Czwartek, 06 Październik 2011 09:18
czytaj więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright 2005 - 2009 UM Nowa Ruda
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczosc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity